Oznamy a novinky

Polícia upozorňuje

26. 10. 2018 16:00 - Vyhlásené v miestnom rozhlase
     Počas jesenných a zimných mesiacov, ale najmä počas zníženej viditeľnosti, či už z dôvodu dažďa,hmly alebo skorého stmievania, častejšie dochádza k dopravným nehodám s nemtorovými účastníkmi cestnej premávky. Na zlepšenie viditeľnosti, ale hlavne bezpečnosti nemotorových účastníkov cestnej premávky sa používajú reflexné prvky (reflexné pásky, samolepky, gumičky...) a reflexný bezpečnostný odev (vesta, bunda, pláštenka), ktoré môžu nemotorovému účastníkovi cestnej premávky zachrániť život.
    V zmysle zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke musí mať chodec alebo cyklista idúci po krajnici alebo po okraji vozovky za zníženej viditeľnosti na sebe umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Cyklista je povinný počas jazdy na bicykli mimo obec chrániť si hlavu riadne upevnenou ochrannou prilbou. Ak je cyklistom osoba mladšia ako 15 rokov, táto povinnosti sa vzťahuje aj na jazdu v obci.
    Použitie reflexného oblečenia alebo reflexného prvku najmä v obci aj nad rámec zákona môže uľahčiť vodičom rozpoznávanie situácie počas zníženej viditeľnosti, nepriaznivého počasia alebo tmy. Treba si uvedomiť, že bezpečnosť cestnej premávky sa týka nás všetkých a vidieť a byť videný v cestnej premávke za tmy i za svetla je dôležité.

Očkovanie proti chrípke

09. 10. 2018 08:41 - Vyhlásené v miestnom rozhlase
     Neštátna ambulancia pre dospelých MUDr. Uherová oznamuje občanom, že od 1. októbra prebieha očkovanie všetkých občanov, všetkých poisťovní bezplatne proti chrípke. Môžete sa dostaviť do ambulancie v Nových Sadoch, prihlásiť sa u zdravotnej sestry a bez dlhého čakania budete zaočkovaní. V prípade, že je občan ťažko mobilný, prídeme ho zaočkovať do miesta bydliska. Stačí sa nahlásiť telefonicky po 12:00 hod. do Nitry, alebo v ordinačných hodinách do Nových Sadov záujem o očkovanie. Stanovíme termín, kedy návštevu uskutočníme.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby 2018

04. 10. 2018 10:11 - Vyhlásené v miestnom rozhlase
Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Malé Zálužie:
1. Veronika Kubíková, 33 r., zástupkyňa riaditeľa SZUŠ, Smer - sociálna demokracia
2. Emília Strihová, 64 r., dôchodkyňa, nezávislá kandidátka

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do obecného zastupiteľstva v obci Malé Zálužie:
1. Lukáš Bila, 21 r., picker, SMER - sociálna demokracia
2. Denisa Černická, 34 r., materská dovolenka, nezávislá kandidátka
3. Patrik Krajčovič, 40 r., technik, nezávislý kandidát
4. Peter Novotný, 39 r., podnikateľ, nezávislý kandidát
5. Martin Ondrášek, 23 r., manipulant vstrekolisov, SMER - sociálna demokracia
6. Jana Petruchová, 54 r., technička, nezávislá kandidátka
7. Ivan Plačko, Mgr., 39 r., hotelier, nezávislý kandidát
8. Anna Velikovová, Mgr., 49 r., učiteľka, nezávislá kandidátka

Vo volebnom obvode sa volí 5 poslancov.