Oznamy a novinky

Platba kartou v predajni potravín v Malom Záluží

29. 10. 2018 14:44 - Vyhlásené v miestnom rozhlase
     Vedúca predajne potravín v Malom Záluží oznamuje občanom, že v predajni je možné platiť platobnou kartou aj vyberať peniaze kartou v hotovosti. Bližšie informácie vám budú poskytnuté v predajni.

Polícia upozorňuje

26. 10. 2018 16:00 - Vyhlásené v miestnom rozhlase
     Počas jesenných a zimných mesiacov, ale najmä počas zníženej viditeľnosti, či už z dôvodu dažďa,hmly alebo skorého stmievania, častejšie dochádza k dopravným nehodám s nemtorovými účastníkmi cestnej premávky. Na zlepšenie viditeľnosti, ale hlavne bezpečnosti nemotorových účastníkov cestnej premávky sa používajú reflexné prvky (reflexné pásky, samolepky, gumičky...) a reflexný bezpečnostný odev (vesta, bunda, pláštenka), ktoré môžu nemotorovému účastníkovi cestnej premávky zachrániť život.
    V zmysle zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke musí mať chodec alebo cyklista idúci po krajnici alebo po okraji vozovky za zníženej viditeľnosti na sebe umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Cyklista je povinný počas jazdy na bicykli mimo obec chrániť si hlavu riadne upevnenou ochrannou prilbou. Ak je cyklistom osoba mladšia ako 15 rokov, táto povinnosti sa vzťahuje aj na jazdu v obci.
    Použitie reflexného oblečenia alebo reflexného prvku najmä v obci aj nad rámec zákona môže uľahčiť vodičom rozpoznávanie situácie počas zníženej viditeľnosti, nepriaznivého počasia alebo tmy. Treba si uvedomiť, že bezpečnosť cestnej premávky sa týka nás všetkých a vidieť a byť videný v cestnej premávke za tmy i za svetla je dôležité.

Zubná ambulancia v Nových Sadoch

26. 09. 2018 15:44 - Vyhlásené v miestnom rozhlase
Zubná ambulancia v Nových Sadoch oznamuje svojim pacientom, že z dôvodu požiaru na budove obecného úradu bude činnosť zubnej ambulancie pozastavená až do zrekonštruovania budovy. Bližšie informácie vám budú poskytnuté na tel. čísle 037 78 942 54.